Môj krátky príbeh

Moje meno je Ondrej Obst. S vodou som sa začal zoznamovať už na základnej škole. Začal som vodným pólom, na ktorom som sa ocitol medzi veľkáčmi a bol som oproti ostatným krpec. Dali mi zabrať a trošku ma všetci topili. Pri vodnom póle som sa aspoň trochu zoznámil s vodou, s ktorou som sa stal po krátkom čase dobrý kamarát. Preto som sa rozhodol ísť na športové gymnázium a venovať sa plávaniu. Bolo to v roku 1994, odvety som si preskákal mnohým. Jeden rok išiel druhý rok nie, no proste striedavo oblačno miestami búrky(záviselo aj od trénerovej nálady). V maturitnom ročníku sa mi konečne začalo dariť až kým som oficiálne neskončil plaveckú kariéru. No popri tom som vyštudoval Fakultu telesnej výchovy a športu UK, na ktorej som chcel vylepšiť aj druhú stránku možností plávania: trénovanie plávania. Takže mám vďaka svojim aktivitám skúsenosti aj s aktívnou, profesionálnou kariérou plavca, aj odborné skúsenosti a znalosti v trénovaní plávania.

Plávanie ma nikdy neprestalo baviť, patrí ku mne a je to v podstate môj životný štýl. Už sa mu síce nevenujem sám nejako aktívne, ako v minulosti, no stále si nenechám ujsť niektoré celonárodné súťaže, majstrovstvá SR a aj medzinárodné preteky v kategórii Masters.

Mojim cieľom je dostať plávanie do povedomia ľudí. Chcem aby si tento pohyb užili a spravili tak aj niečo pre seba. Trénujem ľudí, aby sa mohli cítiť vo vode bezpečne, zlepšili si techniku a užívali si pocit pohybu vo vode. Zároveň však trénujem aj skupinu ľudí, ktorá si chce svoje plávanie zlepšiť najmä v rýchlosti a vytrvalosti napríklad aj na hobby preteky triatlonu, aquatlonu a iné športové podujatia spojené s plávaním. Chcem jednoducho každého mljho zverenca posunúť ďalej. A ako ďaleko? To je moja výzva, ďalej ako si myslia že sú ich možnosti, no stále pri tom myslím na hlavné pravidlo: plávanie je radosť a zábava! 😀

Moje úspechy:

– dlhoročný reprezentant SR v plávaní a mnohonásobný majster slovenska na 100 metrov motýlik, 200 metrov polohový závod (v rokoch 2002 až 2007)

– som otec krásnej Adelky (už od 29.3.2016) 🙂